Na pewno każdy z nas nie raz słyszał o Koniakowie, malutkiej miejscowości w Beskidzie Śląskim. To właśnie tam po raz pierwszy powstał komplet bielizny wykonany z najprawdziwszej tradycyjnej koronki. Trzeba dodać, że o tej miejscowości czytali także Amerykanie, Anglicy i Niemcy w największych czasopismach w tych krajach! Koronka to świetny materiał, który idealnie przylega do ciała, a także pozwala nam czuć się wygodnie i komfortowo. W Koniakowie powstają najprawdziwsze koronki, z którym wykonuje się zarówno serwety, obrusy jak i bieżniki koronkowe, ale także najbardziej seksowną bielizną dostępną na rynku to znaczy piękne i powabne komplety stringów i biustonoszy.

Po raz pierwszy zestawy bielizny koronkowej pojawiły się w mediach około sześciu lat temu i do razu zrobiły duże wrażenie. Wiele programów telewizyjnych prezentowało te stroje, ludzie byli zachwyceni pomysłowością pań pracujących w Koniakowie. I choć nazwa kojarzy się raczej z alkoholem, Koniakowo to miejsce, które zasłynęło z wyrobu przepięknej bielizny na szczególne okazje. Projekty wykonane w tym miasteczku zyskały miano jednym z najlepszych w naszym kraju innowacyjnych strojów, które zmieniają oblicze naszej gospodarki. Na przykład koronki zostały wyróżnione przez Designed in Poland czyli firmę, która zajmuje się promocją polskiej sztuki użytkowej. Koronki z Koniakowo zdobyły liczne nagrody na wielu wystawach w całym kraju.

To dość niezwykłe, że taki oto skromny strój jak bielizna z koronki zrobił tak wielką karierę w naszym kraju. Należy się tylko cieszyć, że firmy, które dotąd produkowały przedmioty przeznaczone do cepelii, mają tak innowacyjne pomysły. Ludzie coraz rzadziej zdobią swoje mieszkania koronkowymi obrusami, ale za to coraz częściej kupują sobie seksowną bieliznę, żeby podobać się partnerowi.